16 grudnia mijają 33 lata od pacyfikacji katowickiej kopalni "Wujek". Od kul komunistycznej milicji zginęło wówczas 9 górników, strajkujących przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce. Każdego roku 16 grudnia pod "Wujkiem" ma miejsce uroczystość upamiętniająca tamte tragiczne wydarzenia. Nie powinno tam zabraknąć również nas, młodego pokolenia.

NZS UŚ zaprasza studentów wszystkich katowickich uczelni na wspólny udział w uroczystościach rocznicowych. Spotkamy się o 15:45 przed kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Pięknej 9, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się msza św. w intencji ojczyzny i poległych górników. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w liturgii, zapraszamy na godz. 17:30 pod pomnik-krzyż przy kopalni "Wujek", gdzie rozpoczną się dalsze uroczystości, m.in. apel poległych i składanie kwiatów.

My również chcemy złożyć wieniec. Osoby, które chciałaby się do niego dołożyć, proszone są o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub bezpośrednio z nami przed rozpoczęciem uroczystości. W razie innych pytań proszę pisać na podany adres lub zadzwonić pod numer 790 481 250. (zp)