Home Inne akcje OKFS Pstrykaliada 2012
OKFS Pstrykaliada 2012

OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej to konkurs skierowany do wszystkich studentów uczelni państwowych i prywatnych interesujących się fotografią, którzy nie ukończyli 28 roku życia. Organizowany  jest od 1998 r., więc w tym roku przypada jego XIV edycja. Konkursowi towarzyszy „Pstrykaliada” czyli wystawy nadesłanych prac, cykle warsztatów, projekcji i wykładów prowadzonych przez znakomitych fotografów. Prace zbierane są w 12 największych ośrodkach akademickich w kraju, a w większości z nich już w marcu można będzie wziąć udział we wspomnianych warsztatach.

Wśród wielu projektów edukacyjnych i biznesowych OKFS wyróżnia się specyficzną tematyką. Celem projektu jest promowanie fotografii, studentów-fotografów oraz zachęta do zainteresowania się fotografowaniem. W Konkursie każdy ma szansę wygrać, niezależnie od tego czy jest profesjonalistą czy amatorem z pasją do fotografii. Liczne warsztaty i wykłady organizowane w ramach „Pstrykaliady” mają za zadanie przybliżyć studentom świat fotografii, natomiast wystawy prac prezentujących bardzo wysoki poziom zainteresują tych, którzy fotografią jeszcze się na poważnie nie zajmowali.

Już w marcu nadsyłać można wykonane zdjęcia, które wraz z końcem kwietnia oceni profesjonalne Jury, w skład, którego wchodzą m.in. Andrzej Zygmuntowicz – przewodniczący Rady Artystycznej ZPAF oraz Małgorzata Dołowska – członek Zarządu Fotoklubu RP. Autorzy wygranych prac zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową, podczas której otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci m.in. wysokiej klasy akcesoriów fotograficznych oraz profesjonalnych kursów fotograficznych.

Jak widać, OKFS rozwija się w szybkim tempie. Dzieje się tak między innymi za sprawą fotografii, która cieszy się w dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem, w szczególności wśród studentów. Dlatego też organizując OKFS, chcemy dać szansę wszystkim studentom wykazać się na polu szeroko pojętej sztuki i zaistnieć w naszym polskim świecie fotografii.

Koordynator krajowy:

Marta Gasińska